Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Sladká ochutnávka

Goto down 
+9
Gamesh
Dorian4690
Corny
Mr.Bone
AhuraMazda
Ambra
Zachary
Tattoo
Filipsons
13 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Gamesh
60% Ozáření
60% Ozáření
Gamesh


Počet příspěvků : 41

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 4:58 pm

Ano pár lidí s bouchačkama může převzít vládu, ale nebude to tak snadné a v Lore to není pokud vím. Není žádná vláda a tudíš i dost pochybuju, že by fungoval měnový systém. Navíc když bys neměl banku podle čeho by si nastolil hodnotu a jak ji udržoval? Musel by si mít něco jako policii, ale to už sme trochu za postAPO lore pokud se nepletu. Takže ano, samozřejmě to jde Corny, ale né co nevidět po apokalypse to skutečně ne.

Můj názor je tedy stejný a pokud to bude jen trochu možné, moje charaktery za žeton ani neštěknou. Chápu však, že kompletně bez měny by to bylo velmi složité co se týče programingu.
Návrat nahoru Goto down
Corny
40% Ozáření
40% Ozáření
Corny


Počet příspěvků : 34

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 6:08 pm

Mno a můj názor je zas pořád stejný, že to vidíš moc složitě a není ve své podstatě problém to zavést hned druhý den po konci světa Smile
Návrat nahoru Goto down
Gamesh
60% Ozáření
60% Ozáření
Gamesh


Počet příspěvků : 41

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeFri Dec 07, 2012 10:48 pm

LoL neni problem? Very Happy Bych tě chtěl vidět Wink
Návrat nahoru Goto down
George
0% Ozáření
0% Ozáření



Počet příspěvků : 1

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 8:33 am

Corny napsal:
Mno a můj názor je zas pořád stejný, že to vidíš moc složitě a není ve své podstatě problém to zavést hned druhý den po konci světa Smile
Ty si asi peněžní systém představit ne dokážeš, co? Laughing žeton, kterej má hodnotu 1 kč se prostě bez krytí nemůže používat jako 100, nikdo ti za nějáké zboží neveme bezcenej kus plastu. Dřív to taky krytý nebylo vůbec, ale o ty mince byli z drahých kovů, takže měli tu svojí hodnotu, už to chápeš? Kdyby si měl vyrábět peníze (dnešní) bez krytí, tak tim akorát uděláš hyperinflaci.

To sem mluvi o RL. InRP to samozřejmě bejt může, tam to není tak složitý.
Návrat nahoru Goto down
AhuraMazda
40% Ozáření
40% Ozáření
AhuraMazda


Počet příspěvků : 24

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 9:08 am

Zrovna z numismatiky jsem i udělal zkoušku, takže to vážně není taková sranda - nehledě na to, že od starověku se mince a jejich ryzost znehodnocovaly takovým způsobem, že za deset let už byla často měnová reforma (často i dřív) zesměšňěna nehorázným způsobem. Ono se stačí podívat i na dnešní dobu, na dnešní inflaci.

Btw. to ve WoWku nikdy nikdo neřešil - jak je možné, že zlatá mince je stále stejně ryzí a orkové, trollové, nelfové a lidé používají jedno jediné platidlo Cool Už vidím trolly v pralese, kteří mají mincovnu a mincmistra, který přesně dohlíží na to, aby podíl zlata v minci byl takový, jaký by měl být a hrozil by se nějakých sankcí ze Stormwindu a toho, že znehodnocováním měny pomalu ruinuje i své trollí businessmany albino
Návrat nahoru Goto down
Corny
40% Ozáření
40% Ozáření
Corny


Počet příspěvků : 34

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 9:27 am

Jenže vy to šíleně zbytečně řešíte Very Happy Pletete do toho teorie ekonomiky, které nemají v tomhle prostředí smysl, alespoň ne krátkodobý.

Když budu mít bandu šéfovat městu a v jeho 'Katastru' přilehlému okolí a to stylem pro třeba takový Fallout typický, tj. budu mít bandu sehraných týpků, co umí poslouchat rozkazy, střílet a tudíš si v té oblasti budu moct v podstatě dělat úplně co chci, nezajímá mě nějaká hyperinflace. Prostě řeknu 'Fajn, a od zítřka bude fungovat přídělovej systém. Každý získaný jídlo se musí zevidovat a náležitě uskladnit a každej obyvatel má nárok na tolik jídla, kolik pomůže společnosti vyprodukovat, případně poměrově za vykonanou jinou práci. Tenhle jeho nárok bude představovat tadyk těmahle žetonama, který dostane od mýho zástupce při evidenci."
Bum a máš v podstatě měnu. S žetonama si občani můžou dělat co chtěj, třeba si je vyměňovat za služby apod. A jasně, asi to není úplně nejgeniálnější, bude to mít své mouchy, a časem to určitě bude potřeba nějak upravit, ale když jim to nakážu a řeknu, že vykopu každýho, komu se to nebude líbit a v nejlepším ho přitom ještě rozstřílím na cimprcampr, bude to zítra fungovat i kdyby se to nelíbilo nějaké inflaci. A jasně, možná to za tejden spadne nebo se to nutně předělá, ale tak jako tak, zítra to je.
Ostatně pokud máš dostatečnou autoritu, klidně můžeš jen přijít a říct. 'Tohle je žeton, má hodnotu jedný hrsti rýže a já tu hodnotu garantuju, pokud vám tím někdo bude chtít platit a vy to příjmete, já vám zaručím, že mu ustřelím palici, když vás pak vypeče'. A opět, asi to nebude ideální, určitě to nebude fungovat náležitě hned od začátku a možná to do týdne budu muset úplně celý překopat. Ale stačí to na to, abych to zavedl prakticky hned. Musíme si uvědomit měřítko, v jakém se pohybujeme a v podstatě absolutní a bezprostřední moc, kterou tam taková skupina může mít.
Návrat nahoru Goto down
Xenerus
200% Ozáření
200% Ozáření
Xenerus


Počet příspěvků : 28

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 9:41 am

George napsal:
nikdo ti za nějáké zboží neveme bezcenej kus plastu. Dřív to taky krytý nebylo vůbec, ale o ty mince byli z drahých kovů, takže měli tu svojí hodnotu
Nezabúdaj, že toto je postapokalyptický svet, kde sa cenné stáva bezcenným a naopak. Ty píšeš o cennostiach reálneho sveta. Ľahko sa môže stať, že drahé kovy budú bezcenné a akurát plast bude jeden z najcennejších.


Naposledy upravil Xenerus dne Sat Dec 08, 2012 9:48 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://www.youtube.com/user/Xenerus94
Ballian
40% Ozáření
40% Ozáření



Počet příspěvků : 26

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 9:48 am

Neviem na čo sa tu hádate o platidle... tak nejaké bude a čo? Nikto vás nenúti ho používať. Ja osobne ajtak budem blúdiť krajinou, tvoriť si vlastné úkryty, vlastné zásoby jedla ktoré nájdem. Ak sa pošťastí zabijeme nejakého zombie poldu a zoberieme si búchačku dajme tomu s tromi nábojmi. Tie ti môžu vystačiť na 5 dní ak rozmýšlaš a nejdeš všade ako hulk Very Happy Ja to poviem takto... ak ma nejaký čurinu prepadne alebo bude drzí = zabiť a zobrať žetóny Very Happy Za tie žetóny budem kupovať akurát tak výstroj, žrádlo budem hladať Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Gamesh
60% Ozáření
60% Ozáření
Gamesh


Počet příspěvků : 41

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 11:07 am

Corny ty seš fakt řepa... já nwm kolikrát to budu ještě žíkat. ANO MŮŽE SE TO STÁT, ALE NIC PODOBNÉHO SE PODLE LORE NESTALO tudíš ŽETONY NEMAJI ŹADNOU HODNOTU. Takže JE TO PĚKNE CO SI NAPSAL, ALE NIC TAKOVEHO SE PODLE LORE NESTALO. Proto sem tedy říkal, ŽE SE DIVIM, ŽE SE BUDE PLATIT ŽETONAMA. Já už nwm jak to mám říct. Takže z logického hlediska, vzhledem k tomu co si víše napsal, ano nedivil bych se pokud by se něco podobneho stalo, ale nestalo se to a proto se divím. Capische? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zachary
20% Ozáření
20% Ozáření
Zachary


Počet příspěvků : 12

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 12:44 pm

AhuraMazda napsal:
Zrovna z numismatiky jsem i udělal zkoušku, takže to vážně není taková sranda - nehledě na to, že od starověku se mince a jejich ryzost znehodnocovaly takovým způsobem, že za deset let už byla často měnová reforma (často i dřív) zesměšňěna nehorázným způsobem. Ono se stačí podívat i na dnešní dobu, na dnešní inflaci.

Btw. to ve WoWku nikdy nikdo neřešil - jak je možné, že zlatá mince je stále stejně ryzí a orkové, trollové, nelfové a lidé používají jedno jediné platidlo Cool Už vidím trolly v pralese, kteří mají mincovnu a mincmistra, který přesně dohlíží na to, aby podíl zlata v minci byl takový, jaký by měl být a hrozil by se nějakých sankcí ze Stormwindu a toho, že znehodnocováním měny pomalu ruinuje i své trollí businessmany albino

Nad některými věcmi ve WoW se podle mého nemá smysl dívat skrz lore a logiku... Smrt (Spirit Healer), stejně jako měna a peníze jsou jen technická záležitost, která zajišťuje, aby hra byla hratelná... o což u ní také jde. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Corny
40% Ozáření
40% Ozáření
Corny


Počet příspěvků : 34

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 2:29 pm

Kde přesně máš v Lore, že se nic takového nestalo? Smile Ukaž mi to tam Wink
Návrat nahoru Goto down
AhuraMazda
40% Ozáření
40% Ozáření
AhuraMazda


Počet příspěvků : 24

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 2:40 pm

Zachary napsal:

Nad některými věcmi ve WoW se podle mého nemá smysl dívat skrz lore a logiku... Smrt (Spirit Healer), stejně jako měna a peníze jsou jen technická záležitost, která zajišťuje, aby hra byla hratelná... o což u ní také jde. Very Happy

Právě proto jsem to jenom uvedl jako příklad, ale je zajímavé se na to podívat i z hlediska logiky, protože to často pobaví. A jednak když už se tu pánové snaží přijít na co nejreálnější řešení, tak by tyto poznatky neměli ignorovat alien
Hlavně celá tahle debata je zbytečná, protože v současné době žádné lore neexistuje, alespoň ne oficiálně.
Návrat nahoru Goto down
Tattoo
80% Ozáření
80% Ozáření
Tattoo


Počet příspěvků : 121

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 3:13 pm

Rád bych viděl novou novinku :-)
Návrat nahoru Goto down
https://afterfall.forumczech.com/
Gamesh
60% Ozáření
60% Ozáření
Gamesh


Počet příspěvků : 41

Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitimeSat Dec 08, 2012 3:28 pm

Corny napsal:
Kde přesně máš v Lore, že se nic takového nestalo? Smile Ukaž mi to tam Wink

Nojo sakra... ono se zrušilo Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sladká ochutnávka - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sladká ochutnávka   Sladká ochutnávka - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Sladká ochutnávka
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Out Of Atom :: DELETE :: Ochutnávka-
Přejdi na: